Firma Venkon oferuje kompleksowe usługi projektowania form stosowanych w technologii Rotomouldingu (odlewania rotacyjnego). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie zaprojektować dla Państwa produkty, które spełnią najwyższe oczekiwania. Oferujemy usługi projektowania form od podstaw, optymalizację produktów pod względem wytrzymałościowym, certyfikację wyrobów (aprobaty techniczne IOŚ, IŁ, CE, TUV).

Dzięki fachowej wiedzy i nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie zaoferować usługę od fazy projektowania wyrobu, aż do momentu wyprodukowania, zmontowania i dostarczenia produktu bezpośrednio do klienta. Nowoczesna maszyna z pomiarem temperatury wewnątrz formy (CheckPoint) pozwala nam optymalizować cykle produkcyjne dla zaprojektowanych produktów. Nasze doświadczenie umożliwia przygotowanie i prowadzenie projektu kompleksowo, co daje gwarancję maksymalnego obniżenia kosztów, należytej kontroli nad każdym etapem projektu, zminimalizowania potrzebnego czasu oraz całkowitej poufności prowadzonych prac.

Technologia rotomoudlingu

Inaczej formowanie rotacyjne (odlewanie rotacyjne, formowanie obrotowe) jest techniką wytwarzania szerokiej gamy produktów (elementów) z tworzyw sztucznych na potrzeby wielu gałęzi przemysłu. Metoda ta szczególnie polecana jest do wykonywania elementów w jednej bryle materiału, tj. wszelkiego rodzaju zbiorniki, pojemniki.

Proces odlewania rotacyjnego został przedstawiony na poniższej wizualizacji:

W pierwszej fazie następuje zasypanie formy (nie przedstawiono na wizualizacji), kolejno forma jest wprawiana w ruch obrotowy względem obu osi. Forma następnie kierowana jest do wnętrza pieca, gdzie przebywa w czasie około 20 minut w celu przetopienia tworzywa i odlania zbiornika. Dzięki ciągłemu obracaniu się formy, do gorących ścianek przyklejają się drobinki proszku polietylenowego i następuje ich przetopienie. W ten sposób proces jest prowadzony do całkowitego przetopienia proszku.

W kolejnej fazie następuje otwarcie komory pieca i forma ze zbiornikiem przechodzi do fazy chłodzenia. Jednocześnie druga przygotowana i zasypana forma umieszczana jest w piecu od drugiej strony. Po wychłodzeniu forma jest otwierana (nie przedstawiono na wizualizacji) i wyciągany jest z niej gotowy zbiornik. Cały cykl powtarzany jest od początku.

Zalety technologii odlewania rotacyjnego:

Ekonomiczne:
Technologiczne:

Przykłady zastosowania technologii rotomouldingu:

Maszyna do formowania rotacyjnego:

Nasza maszyna posiada innowacyjne funkcje takie jak:

Projektowanie form:

Projektujemy i zlecamy produkcję form stalowych i aluminiowych najróżniejszych produktów z polietylenu, takich jak: różnego rodzaju zbiorniki, pojemniki, kufry, studnie, meble, elementy dekoracyjne, użytkowe czy rolnicze. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć nawet najbardziej wymagające projekty możliwe do wykonania w technologii odlewania rotacyjnego.

Aby produkt był najwyższej jakości, sprawujemy rygorystyczny nadzór nad pracami spawalniczymi i ślusarskimi. Budowa formy jest bardzo precyzyjna na każdym etapie. Projektowane są w ścisłym porozumieniu z  klientem biorąc pod uwagę odpowiednią wytrzymałość produktu, ergonomię i stylistykę przy użyciu zaawansowanych programów komputerowych.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań ofertowych.